حال و هوایت

 

اجازه نده مردم حال و هوایت را دست کم بگیرند
اگر احساس دمغی یا شادی می کنی، همین مورد حال و هوای خودت است و خود واقعی ات را نشان می دهی. هیچ کس حق ندارد با کلامش تو را کم ارزش کند. دیگران که از دل تو خبر ندارند و نمیتوانند از دید تو زندگی را ببینند.کسی نمیتواند راه هایی را که تو رفته ای، تجاربی را که تو کسب کرده ای و محرومیت هایی را که کشیده ای لمس کند. کسی حق ندارد به طبق احساسات تو را مورد قضاوت قرار دهد و یا موردی را به تو دیکته کند.
از بابت اشتباهاتت مضطرب نباش
اگر در مورد تصمیماتی که در گذشته گرفتی افسوس می خوری همین حالا این کار را متوقف کن.در آن زمان تو معتقد بودی که بهترین تصمیم ها را گرفته ای و تصمیماتت بر اساس ذهنیتی شفاف بوده. اگر قرار بود بر اساس عقل و خردی که الان داری تصمیم می گرفتی مسلماً روشی دیگر را انتخاب می کردی. پس به خودت تنفس بده. لازم نیست انقدر به خودت گیر بدهی.
از عزیزانت آزرده خاطر نباش
یک روزی بنا به دلیلی عزیزانت را از دست می دهی. پس سعی کن رفتارت با تک تک آنها طوری باشد که بابت از دست دادنشان دچار عذاب وجدان نشوی.
نگذار هوای نفس بر تو مسلط شود
گاهی اوقات هوای نفس چنان بر تو مسلط می شود که راه خطا را انتخاب می کنی. خطاهایی را که انتخاب کرده ای همین حالا رها کن. برایشان توجیه پیدا نکن. این توجیهات حتی خودت را هم آرام نمیکند.
خودت را در هر بحث و مشاجره ای وارد نکن
قوی بودن به این معنی نیست که با هر کسی سر ناسازگاری و دعوا را آغاز کنی و جواب هر کسی را با بی ادبی بدهی. لازم نیست مقابله به مثل کنی. سعی نکن خودت را همسطح آنها کنی. هدف آنها دقیقاً همین است. قوی واقعی کسی است که به محض شروع نزاع، خودش را از معرکه با سربلندی بیرون بکشد.
با جماعت منفی گرا قاطی نشو
به محض دیدن محیط پر از تشنج و منفی آنجا را ترک کن. میزان شادی تو با افکارت نسبت مستقیم دارد پس مثبت گرا و مثبت بین باش. هنوز بهترین روزهای زندگیت آغاز نشده پس منتظر باش
در روابط عاشقانه هول نکن
یک رابطه خوب بر این اساس است که افراد گذشته همدیگر را بپذیرند. هم اکنون همدیگر را حمایت کنید و در آینده حامی هم باشید. در عشق و عاشقی عجله نکن. همسری را پیدا کن که موجب رشد معنوی تو شود و تو را در این دنیا کامل کند و به تو اعتماد داشته باشد. عشق واقعی همیشه ارزشمند است. در انتظار این عشق باش
آنهایی را که دلشان نمیخواهد با تو باشند را رها کن
خیلی زجر آور است که به کسی بچسبی که دلش نمیخواهد پیش تو بماند. اگر کسی به اندازه خودت عشقش را بروز نمیدهد و طوری رفتار می کند که انگار تو برایش بی تفاوت هستی بهترین سر نخ است که تو هم به حضور چنین شخصی در زندگیت نیازی نداری.
به انتقادهایی که به تو می شود بی تفاوت نباش
بدترین دروغ، دروغی است که به خودت می گویی. اگر دوستی از تو انتقاد می کند حقیقتی را که منکرش هستی به تو گوشزد می کند
امیدت را بر باد نده
همیشه حواست به خدا باشه و بدان که امدادهای غیبی تو را هدایت میکند
/ 0 نظر / 5 بازدید